គម្រោងស្តារស្ទឹងស្លាប់ខេត្តកំពង់ធំសាងសង់បានប្រមាណ ៣៥% ហើយ
គិតមកដល់ពេលនេះ គម្រោងស្តារស្ទឹងស្លាប់នៅក្នុងខេត្តកំពង់ធំ សម្រេចការងារសាងសង់បានប្រមាណ ៣៥% ហើយ។នេះបើតាមការឱ្យដឹងពីសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា តាមរយៈសំណេរលើទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ កាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥។
សម្តេចធិបតី បានឱ្យដឹងថា  គម្រោងស្ដារស្ទឹងស្លាប់មានការងារសំខាន់ៗដូចជា៖ ទី១)ស្ដារស្ទឹងស្លាប់ប្រវែង ៣០គីឡូម៉ែត្រ មានទំហំបាតក្រោម ២០ម៉ែត្រ មាត់លើ ៦០ម៉ែត្រ មានខ្នងទំនប់សងខាងទំហំ ៦ម៉ែត្រ និងទី២)សាងសង់សំណង់សិល្បការ្យតូចធំប្រមាណ ១១៧កន្លែង។
សូមបញ្ជាក់ថា គម្រោងស្ដារស្ទឹងស្លាប់នេះមានសក្ដានុពលជួយរំដោះទឹក និងពង្វាងទឹកជំនន់ក្នុងបរិមាណ ៣០០ម៉ែត្រគូបក្នុងមួយវិនាទីពីក្រុងស្ទឹងសែន និងតំបន់ជុំវិញ និងបានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ផងដែរក្នុងការនាំទឹក និងផ្តល់ទឹកសម្រាប់ការប្រើប្រាស់ និងស្រោចស្រពផ្ទៃដីបង្កបង្កើនផល នៅក្នុងក្រុង-ស្រុកចំនួន ៥នៃខេត្តកំពង់ធំ ដែលរួមមានក្រុងស្ទឹងសែន ស្រុកកំពង់ស្វាយ ស្រុកសន្ទុក ស្រុកប្រាសាទបល្ល័ង្គ និងស្រុកសណ្តាន់៕